OLUŞUM

OLUŞUM Grubu, bünyesindeki Oluşum Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş., Oluşum Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş. ile müşterilerine yeminli mali müşavirlik, vergi denetimi, bağımsız denetim ve mali danışmanlık hizmetleri vermektedir.


OLUŞUM Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.

OLUŞUM Grubu, bünyesindeki Oluşum Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş., Oluşum Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş. ile müşterilerine yeminli mali müşavirlik, vergi denetimi, bağımsız denetim ve mali danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Kurumsallaşmış yapısı ile meslek etiğine bağlı kalarak tüm müşterilerine en üst kalitede denetim ve mali danışmanlık hizmetleri sunmayı ilke edinmiştir.

OLUŞUM, Mayıs 2007 tarihinden bu yana Nexia International'in üyesidir.

Nexia International

Nexia International, bünyesinde bulundurduğu bağımsız denetçiler, uzman danışmanlar ve yönetim danışmanları ile dünya çapında faaliyet gösteren büyük bir organizasyondur. Nexia'nın başarısının sırrı; dünyanın önemli finansal ve ekonomik merkezlerinde faaliyet gösteren ve bulundukları ülkelerde ilk onda yer alan üye firmalar tarafından temsil ediliyor olmasında saklıdır.Bu yapılanma; Nexia'nın uluslararası faaliyetleri bulunan müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda yüksek kalitede ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmesini sağlamaktadır.

Nexia International, 1971'de "Oppenheim Appel Dixon & Associates (A.B.D.)" ve "Spicer & Pegler" (İngiltere) tarafından kurulmuştur. Bu iki kurucu şirket Londra ve New York'un önemli merkezlerinde yer alan ve finans sektöründe faaliyet gösteren önemli firmaların yarısından fazlasına hizmet vermiştir.

1971'den günümüze kadar Nexia'nın en önemli artısı üye ortaklarının, uzmanlık ve bilgilerini tüm Nexia ağının müşterilerinin kullanımına sunmakta gönüllü olmalarıdır. Ağın "bir firma, bir bölge" politikası bunu sağlamaktadır.

Nexia ayrıca ortaklarının özellikle vergi ve UFRS alanında yaptığı çalışma ve bilgilerini çeşitli yayınlar aracılığıyla kamuya aktarma geleneğiyle övünç duymaktadır. Nexia Üyeleri düzenlenen yıllık vergi konferansları ve yıllık genel toplantıların yanı sıra düzenli bölgesel toplantılarda da bilgi paylaşımı ve fikir alış verişinde bulunma şansına sahiptirler. Nexia özellikle genç üyelerinin eğitimine büyük önem vermekte ve bu amaçla periyodik olarak yarının liderleri programları ve genç yöneticiler için seminerler düzenlemektedir.

Her müşteri profesyonel bir firmadan yüksek standartlarda hizmet beklemektedir. Nexia düzenli Kalite Kontrol İncelemeleri ile üyelerinin kalitelerini onaylamaktadır.

Kadromuz

Alanlarında engin tecrübe ve bilgi birikimine sahip kadrosu ile OLUŞUM, denetim ve danışmanlık faaliyetlerini etkin ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Nursel ÖZTÜRK

Ortak, Sorumlu Denetçi, YMM

Eğitim: Ankara Üniversitesi SBF, İktisat ve Maliye Bölümü (1982) TODAİE (Yüksek Lisans-1996)

Mesleki Deneyim: Turizm Bankası, Uzman (1983 – 1986)Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, Denetçi Yrd., Denetçi ve Baş Denetçi (1986 – 2009) Yeminli Mali Müşavir (2009- )

Mustafa SAYGI

Ortak, Sorumlu Denetçi, YMM

Eğitim: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü (1982)

Mesleki Deneyim: Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu, Hesap Uzmanı (1983 – 1997)Yeminli Mali Müşavir (1997- )

Erdal KENGER

Ortak, Sorumlu Denetçi, YMM

Eğitim: Gazi Üniversitesi, İİBF-İşletme Bölümü ( 1982), Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Muhasebe Finansman (1994-Yüksek Lisans)

Mesleki Deneyim: Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu- Mali İşler Finansman Şefi (1979 – 1984) Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu- Denetçi Yardımcısı, Denetçi ve Baş Denetçi (1984 – 2009) Yeminli Mali Müşavir (2009 - )

Cemal TÜFEKÇİ

Ortak, Denetçi, YMM

Eğitim: A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü (1982)

Mesleki Deneyim: Maliye Bakanlığı-Hesap Uzmanı (1983-1995) Rumeli Holding (1995- 1998) Yeminli Mali Müşavir (1998- )

Şahverdi DEMOĞLU

Ortak, Denetçi, YMM

Eğitim: İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü (1983)

Mesleki Deneyim: Sayıştay, Denetçi Yardımcısı (1984-1986) Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Denetçi, Baş Denetçi (1986-1995) Yeminli Mali Müşavir (1995- )

Esra GÜROL DOĞAN

Denetçi, SMMM

Eğitim: Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü (2005)

Zennure SARISAKALOĞLU

Denetçi, SMMM

Eğitim: Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi – 2013